DENİZLİ VALİLERİ
SIRA NO
ADI  SOYADI
GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ
GÖREVDEN AYRILMA TARİHİ
1
MUHİTTİN PAŞA
19.08.1910
29.08.1912
2
HİKMET BEY
09.09.1912
27.06.1913
3
HAYDAR BEY
08.07.1913
25.08.1913
4
İSMAİL FEVZİ PAŞA
19.09.1913
11.03.1915
5
TEVFİK BEY
26.03.1915
05.11.1918
6
FAİK BEY
1918
19.05.1920
7
ALİ RIZA BEY
19.12.1920
20.04.1922
8
BAYRAM FEHMİ BEY
23.04.1922
04.09.1922
9
CEMAL BARDAKÇI
05.10.1922
27.05.1925
10
MİTHAT KALABALIK
19.07.1925
11.08.1927
11
HALİT AKSOY
11.08.1927
18.07.1932
12
FUAT TUKSAL
18.07.1932
26.06.1935
13
EKREM ERGÜR
17.08.1935
15.04.1940
14
O.NURİ TEKELİ
25.05.1940
12.01.1944
15
CEVAT ÖKMEN
10.02.1944
15.02.1946
16
HÜDAİ KARATEKİN
09.03.1946
08.09.1947
17
AHMET DEMİR
29.11.1947
16.06.1950
18
HIFZI EGE
29.06.1950
07.02.1952
19
ŞEVKET BULGU
30.04.1952
27.02.1953
20
FETHİ TANSUK
02.05.1953
03.08.1954
21
CEMİL KELEŞOĞLU
25.12.1954
22.11.1955
22
FAZIL UYBADIN
30.11.1955
23.06.1956
23
VEFKİ ERTÜR
26.07.1956
25.05.1959
24
VEFİK KİTAPÇIGİL
17.07.1959
14.06.1960
25
ULVİ VURAL (ASKERİ VALİ)
30.05.1960
14.06.1960
26
E.TALAT AVŞAROĞLU
14.06.1960
17.06.1961
27
LÜTFİ URAZ
18.06.1961
23.06.1964
28
NEZİH OKUŞ
30.06.1964
11.06.1967
29
ZİYA DURAKOĞLU
12.06.1967
07.02.1970
30
MÜNİR GÜNEY
28.07.1970
23.07.1975
31
M.HAYRİ GÜLER
24.07.1975
03.09.1977
32
SABAHATTİN SAVACI
03.10.1977
18.02.1978
33
M.EMİN DÜNDAR
18.02.1978
02.08.1979
34
CELAL KAYACAN
18.06.1979
07.12.1979
35
MUSA ATİK
09.12.1979
14.06.1980
36
A.ASIM İĞNECİLER
17.06.1980
22.06.1981
37
SAMİ SÖNMEZ
03.07.1981
10.02.1984
38
A.RİFAT KAPLAN
13.02.1984
01.06.1985
39
NECATİ BİLİCAN
16.06.1985
15.04.1990
40
ALPASLAN KARACAN
24.05.1990
15.08.1991
41
M.ERDOĞAN CEBECİ
19.08.1991
19.02.1992
42
OĞUZ KAĞAN KÖKSAL
24.02.1992
01.11.1995
43
YUSUF ZİYA GÖKSU
17.04.1996
17.02.2003
44
RECEP YAZICIOĞLU
20.02.2003
08.09.2003
45
GAZİ ŞİMŞEK
27.10.2003
10.10.2006
46
Dr.HASAN CANPOLAT
26.10.2006
16.05.2008
47
YAVUZ ERKMEN
18.05.2008
28.08.2011
48
ŞÜKRÜ KOCATEPE
24.09.2014
14.06.2016
49
Dr. AHMET ALTIPARMAK
20.06.2016