HAYIRSEVER İŞ ADAMI SÖZÜNÜ TUTTU, OKUL İNŞAATLARI BAŞLADI 
Denizli'nin önde gelen şirketlerinden Abalıoğlu Yem Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu, daha önce kendisi, eşi ve şirketi adına yaptırdığı okulların ardından şimdide dört çocuğu adına şehrin muhtelif yerlerinde dört okul yaptırmak için harekete geçti.
Denizli eğitimine bugüne kadar 23 milyon lira katkı sağlayan işadamı Orhan Abalıoğlu, bu okullar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde Milli Eğitim Müdürlüğüne 10 milyon TL bağışta bulunmuştu. Abalıoğlu'nun çocukları olan Filiz, Ender, Baha ve Ergun Abalıoğlu isimlerini taşıyacak olan özellikli okulların türü ise Milli Eğitim Müdürlüğü teknik birimlerinin yapacağı çalışmalar sonucunda inşa edilecek oldukları bölgelerdeki ihtiyaca göre belirlenecek.
Denizli Valiliği tarafından Abalıoğlu'nun yaptıracağı okullar için Sevindik, Şirinköy, Üçler ve Yenişehir mahallelerinde yer temin edilirken bugün Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci, Vali Şükrü Kocatepe, Denizli Miletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Cengiz Yıldız, Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu, oğlu Baha Abalıoğlu, ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz okulların yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu. Bakan Nihat Zeybekci incelemeler sonunda yaptığı değerlendirmede ''Orhan Abi'' diye hitap ettiği Orhan Abalıoğlu'nun Denizli'ye iş ve eğitim alanında kazandırdıklarına gıpta ile baktıklarını belirtti.
Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise Denizli insanının eğitime verdiği değeri sadece Denizli'nin değil artık tüm Türkiye'nin bildiğini belirterek Orhan Abalıoğlu'na eğitime verdikleri destekten dolayı şahsım ve Denizlililer adına teşekkür ediyorum, dedi. 
Selçuklu mimarisiyle yapılacak olan ve her biri 40 derslikli, 4 özellikli lise; toplamda 160 derslikli olarak inşa edilecektir. Okulların zemin artı 2 kat şeklinde olması planlanırken binaların en kısa sürede inşaatına  başlanarak eğitim ve öğretime kazandırılması hedefleniyor.