Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bir dizi inceleme, açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi. Bakan Zeybekci Denizli ziyareti çerçevesinde Çal, Bekilli, Çivril ve Baklan İlçelerinde incelemelerde bulundu. 

Bakan Zeybekci, Denizli programında ilk olarak Çal’a giderek ilçe merkezine yapılan 4 kilometrelik sıcak karışım asfalt yolun açılışına katıldı. Buradaki törene Bakan Zeybekci’nin yanı sıra, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekilleri Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak ve Mehmet Yüksel, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Çal Kaymakam V. Erdal ÇETİNBAŞ, Çal Belediye Başkanı Hasan Gündüz ile vatandaşlar katıldı. 

Vali Abdülkadir Demir törende yaptığı konuşmada, açılacak olan yolun vatandaşların ilçe merkezinden geçişinin daha iyi şartlarda yapmalarının sağlanması açısından önemli olduğunu söyleyerek, “Bildiğiniz gibi Sayın Bakanımızın Denizlimizde hem sivil toplum örgütlerinde, hem belediye başkanı olarak hem de Milletvekili olarak bu şehrin her noktasında emeği var. Bu şehirdeki en önemli projelerde vizyonuyla projesinin başlatanı olmuş, düşüneni olmuş ve onu takip etmiş. Bunu gururla söylüyoruz. İnşallah bakanlık döneminde de hem ülkemize hem Denizlimize güzel hizmetler yapacak. Sayın bakanımız gerçekten bir Denizli sevdalısı. Başladığı günden itibaren Bakanlıktan daha fazla Denizli'ye zaman ayırdı. Bu, bu süreçte İlimizin hizmetlerden daha fazla nasıl faydalanacağının da bir ifadesi. Yapılacak çok işimiz var. Ama bunları başarmamamız için hiçbir neden yok. Sayın Bakanımız her zaman gururla söyledi. Denizli bulunduğu bölgede ve Türkiye'de bütün kesimleriyle, yöneticileriyle, milletvekilleriyle el ele veren bir kentti. Şimdide Sayın Bakanımızın önderliğinde bu birliktelik zirve yapacak ve yeni hizmetlere vesile olacak. Hepiniz adına tekrar Sayın Bakanımıza görevi hayırlı olsun diyoruz. Çal ilçemize bu yol hayırlı olsun diyoruz. 2013 yılı çok bereketli bir yıl oldu biliyorsunuz. Tarım ürünlerinde hayvancılıkta ve diğer sektörlerde inşallah 2014 senesinde de, bu yeni süreçte de çok daha verimli ve bereketli hizmetleri birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, Türkiye'nin, Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muasır medeniyet seviyesini yakalayacağını ve onun üzerine geçileceğini söyledi. Türkiye ekonomisinin sağlam olduğunu vurgulayan Bakan Zeybekci, şöyle konuştu; “Bunu hep beraber birlik ve beraberliğimizle yapacağız. Türkiye'nin ekonomisi 28 Avrupa Birliği üyesi ülkenin 25’inin ekonomisinden daha güçlü. Bunu biz söylemiyoruz, onlar söylüyor. Şundan emin olun, bu sözümü bilerek ve altını çizerek söylüyorum. Biz istesek dahi Türkiye'de ekonomik kriz çıkaramayız, o kadar sağlam. Allah Başbakanımızdan, bakanlarımızdan razı olsun, sağlam hale getirmişler. İşte döviz çıktıydı, şu olduydu, bu olduydu. Bunların hepsi geçecek. Bunlar ekonomiye zarar vermez. Bilerek söylüyorum. Kelimeleri de seçerek söylüyorum. Ekonomi kendi dengesini bulur. Faizler yükselmeyecek, milletin ve devletin faizleri yükseltmek gibi bir niyeti yok. Bu, tekrar yerine oturacak ve geçecek. Bizi bilirsiniz bizim hayatımızda 3 altın kuralımız oldu. Bunu hayat felsefemiz haline getirdik ve bunu da Başbakanımızdan öğrendik. Biz söz verdik mi canımız pahasına tutarız. Biz söz söyledik mi asla yalan söylemeyiz ve biz emanete ihanet etmeyiz ve ettirtmeyiz.” 

Ekonomi Bakanı Zeybekci, açılışın ardından Çal Belediye Başkanı Hasan Gündüz'ü makamında ziyaret etti. Bakan Zeybekci daha sonra Çal Kaymakamı Erdal Çetinbaş’ı makamında ziyaret ettikten sonra ilçe ve köy muhtarlarıyla toplantı yaptı.

BEKİLLİ’DE KALABALIK KARŞILAMA

Bakan Zeybekci Çal ziyaretinin ardından Bekilli İlçesine geçti. Burada vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Zeybekci, ilçe merkezinde halka hitap ederek, ülkeye sadece hizmet etmek için iktidara geldiklerini ve hizmet ettiklerini söyleyerek, şöyle konuştu; “Millete hizmet etmek için yollara düştük. Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği o muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ve daha ilerisine gitmek sadece slogan değildir. Ona en çok sahip çıkan ve bu hedefe doğru kutlu yürüyüşü başlatan Başbakanımızın liderliğinde bu ülke o seviyeye 2023'te inşallah sizlerin destekleriyle ulaşacak ve geçecektir.”

Bakan Nihat Zeybekci halka hitabının ardından Kaymakam Akın Zor’u makamında ziyaret etti. Bakan Zeybekci daha sonra Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa’yı ziyaret ettikten sonra ilçe ve köy muhtarları ile bir araya gelerek köylerin sorunlarını dinledi. 

ÇİVRİL 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli ziyareti kapsamında Bekilli’nin ardından Çivril’i ziyaret etti. Çivril Kaymakamı Orhan Burhan ve diğer ilçe protokolü ile vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Bakan Zeybekci, burada yaptığı Ekonomi Bakanlığının, kendi içlerinden yetişen birine verildiğini, bu bakanlığın Denizli'ye yakıştığını, Denizli’nin, şereflendirildiğini söyledi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci konuşmasında, bakan olduktan sonra Denizli'nin tüm ilçelerini gezdiklerini ve halka teşekkür ettiklerini kaydetti. Bakan Zeybekci şunları söyledi; “Biz sağcısıyla solcusuyla, Türküyle Kürdüyle, Alevisiyle Sünnisiyle bu memlekette yaşayan 76 milyon, yetmedi Bosna'dan Afrika'ya kadar hepimiz kardeşiz. Ama özellikle bu coğrafyada yaşayan insanlar kardeştir ve öyle kalacaktır.”

BAKLAN HAK ETTİĞİNİ ALACAK

Denizli’de ilçe ziyaretleri kapsamında son olarak Baklan ilçesine giden Bakan Zeybekci, belediye binası önünde halka hitap etti. Baklan’ı hiçbir zaman unutmadıklarını Büyükşehir Kanunu ile artık Baklan dahil Denizli’nin tüm ilçe ve köylerinde Denizli merkezde ne varsa aynısının olacağını söyleyen Bakan Zeybekci, “Denizli merkezdeki bir kadınımız nelere sahipse, Baklanımızdaki, Çivrilimizdeki, Beyağaçımızdaki, Kalemizdeki, Serinhisarımızdaki yani tüm ilçe ve köylerimizdeki kadınımız da aynı imkana sahip olacak. Sayın Başbakanımız bize teveccüh gösterdi ve Ekonomi Bakanlığını layık gördü. Bakan olduktan sonra da hiç vakit kaybetmeden sizlerle bir araya geliyoruz ve kucaklaşıyoruz. Türkiye’de, Devletin borçları, ülkenin tamamının değerinin yüzde 110 katıydı. Şimdi yüzde 35'e düştü, İnşallah çok daha iyi olacak” dedi. 

Bakan Zeybekci, daha sonra Baklan Kaymakamı Mustafa Türkcan ve Belediye Başkanı İsa Karaçolak'ı makamlarında ziyaret ettikten sonra muhtarlarla bir araya geldi. 

İletişim

T.C. Denizli Valiliği Resmi Web Sitesi - 2013

  • Telefon: +90 258 265 61 00
  • Fax: 0 258 241 68 88

Sosyal Medya

T.C. Denizli Valiliği Sosyal İletişim Adresleri
Buradasınız: Ana Sayfa Haber Arşivi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli’de İlçeleri Geziyor